Hizmetler

Ürünler


TeknoMa Teknolojik Malzemeler San. ve Tic. Ltd. Şti.

TeknoMa Teknolojik Malzemeler San. ve Tic. Ltd. Şti., İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü (İYTE) kampüsünde kurulu olan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (IZTEKGEB) bünyesinde yer alan bir kuruluştur. TeknoMa, Ar-Ge esaslı faaliyet ve danışmanlık hizmetleri sunma misyonuna sahiptir. 

Faaliyet konularını Teknolojik Malzemeler; Kompozit Malzemeler, Savunma Sanayi Malzemeleri, Polimerik Malzemeler, İnce Filmler ve Yüzey Kaplamaları, Vakum Teknolojileri oluşturmaktadır.

Kompozit malzemelerin tasarım, modelleme, üretim, protip imalatı ve testlerine yönelik faaliyetleri sürdürmektedir.


Malzeme mekanik, termal testleri ve elektriksel özellikler ölçümü ile mikroyapı karakterizasyonuna yönelik hizmet vermektedir.

Teknoma tarafından tasarıma dayalı kaplama üniteleri, vakum sistemleri ve aksamları ile sputter, ion demeti v.b. sistemleri siparişe dayalı olarak imal edilmektedir.Mikroskop camına kaplanmış Molibdenum ince filmler

 

 
Aramid ve cam elyaf takviyeli polimer kompozit levhalar 

 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından firmamıza ödül verilmiştir.

Teknoma Ltd. Şti. üstün nitelikte Ar-Ge projesi gerçekleştiren firmalardan birisi olarak seçilmiş ve 09 Mart 2013 tarihinde İzmir de gerçekleşen Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ödül kazanmıştır. "Antistatik Uygulamalar: Mıknatıssal Saçtırma ile Metal Kaplanmış Fiberler" isimli proje ile ödüle layık görülmüştür. 

Ayrıca, firmamız aynı etkinlikte gerçekleşen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı yönetimindeki panele de davet edilerek Üniversite-Sanayi İşbirliğine yönelik çözümler konusunda katkı sağlamıştır.-